ŽIVĚ A ČESKY: Devatenáctý Dragon čeká na start

Zbrusu nový první stupeň Falconu, který se pokusí přistát na mořské plošině. Horní stupeň, který bude testovat prodloužený pobyt na oběžné dráze a konečně loď Dragon, která veze na ISS několik tun nákladu – to jsou hlavní účinkující středečního představení, které Vám přineseme živě a s českým komentářem. Ke startu by mělo dojít v 18:51 a meteorologové zatím slibují 90% pravděpodobnost dobrých podmínek. Vrásky na čele dělá jen výškový vítr, který se do uvedených parametrů nezapočítává. Snad ale bude vše v pořádku.

Náš přenos spustíme zhruba 15 minut před startem, tedy okolo 18:35 SEČ. Pokud máte zájem zapojit se do chatu, nebo Vám nefunguje přehrávání ve vloženém okně, klikněte sem a dostanete se na stránku přenosu na Mall.TV. Pokud máte s přehráváním problém, zkuste jej spustit v tzv. anonymním okně prohlížeče. Ve vloženém okně naleznete i záznam vysílání, který by měl být díky novému vylepšení k dispozici několik desítek sekund po ukončení vysílání.
EDIT: SpaceX se rozhodla zrušit dnešní pokus o start kvůli nadlimitním hodnotám výškového větru. Další možnost přijde ve čtvrtek.

Zdroje informací:
https://www.elonx.cz/
https://spaceflightnow.com/
https://spaceflightnow.com/

Zdroje obrázků:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e8/SpaceX_CRS-19_Patch.png

ŽIVĚ A ČESKY: Devatenáctý Dragon čeká na start, 5.0 out of 5 based on 7 ratings
Pin It
(Visited 7 546 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (7 votes cast)
(Visited 7 546 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


36 komentářů ke článku “ŽIVĚ A ČESKY: Devatenáctý Dragon čeká na start”

 1. John Peri napsal:

  Tak dneska nic:
  Dnešní start byl odložen kvůli nepříznivým výškovým větrům a také špatným podmínkám na moři v místě přistání prvního stupně Falconu 9. Záložní termín je 5. 12. v 18:29 SEČ.

 2. atlas napsal:

  Musk chce so starship prepravovat ludi po svete.
  A pritom starty rakiet(a aj pristania) su velmi citlive na pocasie.
  Ako chce toto riesit?
  Ci starship je odolny voci pocasiu ako lietadla?

 3. pavel napsal:

  tak kdypak nam to mall.tv prelouska do zaznamu?

 4. Fis napsal:

  Dusane nedalo by se neco udelat s tim Mall prehravacem? Kdyz to dam na 21:9 monitoru do fullscreenu, tak se to resizuje na celou sirku a ja prijdu o vrsek a spodek videa. V tom malem okenku se na to koukat neda. Mate nejaky kontakt, kam bych to mohl napsat?

 5. JaGa napsal:

  Ten ,,vak” na horním stupni nemůže pulzovat vlivem výfuku zplodin z pohonu turbo čerpadel, protože ten je u Merlinu 1D vac zaveden do trysky motoru aby ji chladil. Stejně tomu bylo u motoru F-1.
  Osobně se domnívám, že onen ,,vak” se nafoukne vlivem zbytku atmosféry a tudíž tlaku v něm. A ono pulzování je projevem dynamických sil. Ty na něj působí například když motorky RCS na horním stupni stabilizují jeho letovou dráhu, nebo když je upravován výkon Merlinu.

 6. Jiří Novotný napsal:

  Zhlédnuto ze záznamu na Mall a vše bez problémů.

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.