Shutdown ovlivní přípravy Falconu Heavy

Podle tweetu od 45th Space Wing nebude možné během období bez federálního rozpočtu zajistit obsluhu kosmodromu k zážehu Falconu Heavy.
21. ledna 18:05

Shutdown ovlivní přípravy Falconu Heavy, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Pin It
(Visited 668 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
(Visited 668 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


7 komentářů ke článku “Shutdown ovlivní přípravy Falconu Heavy”

 1. Josef Mezera napsal:

  Přesně toho jsem se obával. A je to tady. No, uvidíme, jak dlouho tento stav bude v USA trvat. Doufejme, že ne příliš dlouho, neboť by jinak byl ohrožen i start Falconu 9 s SES-16/GovSat-1 na palubě.

 2. Spytihněv napsal:

  Copak Falcon Heavy…. ten už si s námi nějakou dobu hraje, ale pokud by kvůli shutdownu mělo dojít k promeškání startovního okna třeba InSight nebo PSP, dostal by start výjimku jako ISS? Nebo by se prostě start nekonal a odložil v případě InSight o další dva roky? To si moc představit neumím.

  • Dušan Majer napsal:

   Něco podobného se řešilo i při minulém shutdownu – tam šlo o start sondy MAVEN. V aktuálním případě si myslím, že oba starty jsou hodně daleko a do té doby se problémy vyřeší. Tipuju to tak na 1 – 2 týdny.

   • Spytihněv napsal:

    Ohrožení startu také nepředpokládám, času dost. Tehdy byla platební neschopnost od 1.10.2013 a start proběhl v půli listopadu. Jde o celý měsíc a půl, ale příprava už asi musí probíhat. Myslím, že MAVEN vyfasovala nějakou výjimku.

Zanechte komentář