Rusové vědí, jak vznikl otvor v Sojuzu MS-09

Podle Dmitrije Rogozina se podařilo zjistit příčinu loňské mimořádné situace. Informace však nebudou zveřejněny – každý má prý svá tajemství.
18. září 18:30

Rusové vědí, jak vznikl otvor v Sojuzu MS-09, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Pin It
(Visited 442 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
(Visited 442 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


10 komentářů ke článku “Rusové vědí, jak vznikl otvor v Sojuzu MS-09”

 1. Tommy napsal:

  No to vypadá, že máslo na hlavě mají Rusové, jinak by se s tou příčinou Rogozin asi rád pochlubil.

  • Spytihněv napsal:

   Jen doufejme, že se teď nezačnou šířit různé spekulace z “neznámých” zdrojů třeba o tom, že seriozní Rusové kryjí své partnery a podobné věci, oficiální ruské zdroje to odmítnou komentovat, čímž to ještě nakrmí a budeme mít v kosmonautice totéž, co Rusům už řadu let funguje všude….

 2. Pavel Kralicek napsal:

  No tak to je opravdu duveryhodny partner pro budovani dalsi vesmirne stanice, tentokrat navic az u Mesice!!! Oznamil uz vubec Rogozin oficialne, ze astronauti NASA/ESA to rozhodne nebyli? Pokud ne a ted to chteji Rusove uzavrit takovouhle kourovou clonou, nemeli by byt vubec brani v potaz pri planovani Gateway!

  • Dušan Majer napsal:

   Pokud se nepletu, tak když to napsal nějaký ruský deník, tak jen někdo z agentury (nevím, zda přímo Rogozin), jen uvedl, že není vhodné dělat unáhlené závěry a že si máme počkat na výsledek vyšetřování. Tak jsme si počkali.

   • Pavel Kralicek napsal:

    Diky za rychlou odpoved! To vyjadreni Rogozina je tak neprofesionalni, jak to jen u sefa kosmicke agentury jde…jsem zvedavy jak zareaguje Brindestine nebo
    Drew!

    • Spytihněv napsal:

     Určitě by mělo být vyžadováno minimálně prohlášení o tom, která strana je vinna. Pokud to je Rusko (což je pravděpodobné), tak konkrétní detaily ať si klidně pohřbí u Kremelské zdi a pořádně poučí své “odborníky”. Pokud by označili někoho jiného, tak pak musí dodat jasné důkazy. A ne nechávat prostor dohadům a spekulacím. Pořád doufám, že tohle Rogorinovo prohlášení není definitivní, protože je příliš neuvěřitelné.

  • xxl napsal:

   obvinil rogozin oficialne niekoho za nasa/esa zo sabotaze? ak ano je na miesto ospravedlnenie, ak nie tak za co sa ma ospravedlnovat?
   ak nieco napisu noviny s odvolanim sa na tzv. utajeny zdroj tak za to predsa nezodpovedaju oficialne urady, to nech si riesia s novinarmi ti co sa citia dotknuti

   • Dušan Majer napsal:

    Rogozin nikoho přímo neobvinil (pokud si dobře pamatuju). Problém je v tom, že když jakýsi ruský server obvinil z vytvoření díry Američany, tak tuším přímo Rogozin řekl, že je předčasné spekulovat o příčinách, že bychom si měli počkat na výsledek vyšetřování. No tak jsme si na něj počkali.

 3. bohyn napsal:

  Tohle mi nejde do hlavy. Mohli, třeba jen obecně, přiznat (například) “víme kde je chyba, došlo k ní při výrobě a byla přijata opatření, aby se to již neopakovalo”. Většina veřejnosti by přestala spekulovat a zachovali by si všech 5 hvězdiček.
  Snad dostali podrobnější zprávu aspoň ostatní partneři ISS.

  • Dušan Majer napsal:

   Je velmi pravděpodobné, že partneři dostali podrobnější vysvětlení, ale jistě to nevíme. Stejně tak neznáme ani rozsah a podrobnost oné zprávy.

Zanechte komentář