Galileo stále není funkční

Po kolapsu evropského GPS minulý čtvrtek se podařilo opravit několik pozemních segmentů systému. Termín zprovoznění zatím není znám.
17. července 7:15

Pin It
(Visited 262 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
(Visited 262 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


6 komentářů ke článku “Galileo stále není funkční”

 1. frank napsal:

  Situace začíná být po týdnu ve své podstatě vágních výmluv neudržitelná a reputace/důvěryhodnost Galilea dramaticky klesá.
  Systém, který zatím stál cca 13 miliard EUR a měl garantovat ” evropskou civilní nezávislost” na systémech USA,Ruska a Číny se v nynější ” zkušební fázi” potýká se synchronním výpadkem italského a německého centra řízení, což je věc neuvěřitelná a ve srovnání s již dvě desetiletí ověřenou stabilitou GPS naprosto nevídaná.
  Při současných( částečně výsledek sankcí) a  minulých problémech Glonassu ( totální výpadek tuším roku 2014 nebo 2015)a při politické nemožnosti spoléhat na Čínský Beidou se Evropa opět ocitla v pozici úplné závislosti a plány na ” gps ekonomiku “( třeba satelitně řízenou dopravu nebo zemědělství ) jsou asi na nějakou dobu v troskách…

  • Dušan Majer napsal:

   Myslím si, že to jsou rozhodně nepříjemné problémy, ale jsou nezbytné pro budoucí hladký provoz.

   • frank napsal:

    Problémem je hlavně současný mediální výstup společnosti , který spíš připomíná chování typického českého providera internetu v době výpadku.
    Známe to, operátorka/ operátor na telefonu dokola opakuje klientům ” že systém čelí nespecifikovanému výpadku a že se neví jak dlouho to bude trvat a čeho je příčinou”.
    Jenže tohle není nějaký Internet-Na-doma v Kotěhůlkách, tohle je kritický servis na kterém je momentálně závislé asi 10 procent HDP EU, respektivě servis, který by měl nahradit kritickou závislost na americkémGPS a který momentální informační netransparentností pohřbívá důvěru…

    • Dušan Majer napsal:

     Systém je pořád ve fázi testování – byť už v pokročilé fázi, kdy do něj mají přístup běžní uživatelé. Věřím, že podobné komplikace pomohou vychytat mouchy před ostrým provozem.

     • frank napsal:

      Mě nejvíc děsí, že centrum je v Praze, tak aby to na nás nehodili 🙁

      Nu a testování ?Tak máme jen deset let zpoždění, funkčních je jen 22 z 26 družic na oběžné dráze přičemž jich pro proponovanou přesnost potřebujeme 30 i se zálohami.

      Navíc v listopadu se bude hlasovat o dofinancování , k dnešním 13 miliardám se žádá přihodit dalších 10 miliard EUR, není vhodná doba na nevysvětlitelné týdenní výpadky..

     • Dušan Majer napsal:

      Toho bych se nebál. To, že je u nás sídlo přece neznamená, že máme za systém plnou zodpovědnost a cokoliv se na něm pokazí, musí být naše chyba.

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.