ARCA pokračuje v testech

Společnost ARCA tento týden plánuje první z řady testů, které by měly vyvrcholit zkušebním letem rakety Demonstrator 3 s motorem typu aerospike.
28. ledna 23:13

ARCA pokračuje v testech, 5.0 out of 5 based on 2 ratings
Pin It
(Visited 250 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
(Visited 250 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


2 komentáře ke článku “ARCA pokračuje v testech”

 1. Adam Trhoň napsal:

  To je dobře. Hrozně jim fandím: díru do světa asi neudělají, ale díra do kosmonautiky by to být mohla: bude to první aerospike v provozu, takže když už nic, budou aspoň data.

  Jinak jeden z problémů při návratu druhého stupně z vesmíru na zem je fakt, že stupeň musí letět motorem, a tím pádem i těžištěm, vzadu. Pak má tendenci se otočit a není stabilní (lze ověřit v KSP 🙂 ).

  Aerospike by na to byl ideální: pokud by se při návratu použil jako tepelný štít, tak stupeň letí motorem (a těžištěm) napřed. K tomu bonus v podobě ušetřené hmotnosti (není potřeba tepelný štít).

  Tak jsem se na to ARCA zeptal pod jedním z jejich videí a potvrdili mi že ano, fungovalo by to, a prý o tom uvažovala i NASA.

  Akorát do toho nikdo nepůjde, protože s aerospike nikdy nikdo neletěl: a tady může ARCA způsobit změnu.

 2. Karel Zvoník napsal:

  To by bylo samozřejmě hezké, ale společnosti ARCA na něco takového chybí finance. ARCA má v současné době taky pár dalších problémů. Také bych si přál vidět aerospike létat, ale uvidíme jak to dopadne.

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.