NASA nalezla trosky indického Vikramu

Místo dopadu indického lunárního landeru bylo identifikováno na snímcích LRO z 11. 11. 2019 cca 600 km od jižního pólu.
3. prosince 7:40

Pin It
(Visited 274 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
(Visited 274 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


5 komentářů ke článku “NASA nalezla trosky indického Vikramu”

 1. Alois napsal:

  Neuvěřitelné. Vždy když se něco v kosmu zadrhne a vázne, nastoupí NASA a náhle to jde. Výkon bych dal na úroveň nalezení na bok padlé ruské návratové sondy typu Luna. Při té příležitosti bych si dovolil otázku zda je něco nového známo o čínské návratové sondě, která měla ještě letos startovat. Dík.

  • Dan napsal:

   Ale uvěřitelné. Buď Čandraján 2 a nebo LRO. Čína se se snímky vytahovat nebude a pokud vím, tak jiná měsíční oběžnice nesnímkuje ve viditelném spektru. První trosky objevil Ind, který následně kontaktoval NASA, doporučuji přečíst si i zdrojový článek, do krátké zprávy se toho kromě podstatné informace moc nevejde.

   • marian napsal:

    A hlavne treba uviesť, že ten Ind – Šanmuga Subramanian, vôbec nepracuje pre ISRO a stopy po troskách landeru našiel len na snímkach z LRO. Snímky z orbitera Čandraján-2 (ktoré údajne zachytili miesto dopadu) dodnes zverejnené neboli a k nájdeniu Vikramu nijako nepomohli. ISRO sa k tomu samozrejme radšej nevyjadruje 🙂

 2. Alois napsal:

  Fascinující je též zpracování snímku. Lokalizace trosek a odlišení od vyvržené půdy. Každopádně počáteční naděje na přežití sondy byly zcela hodně optimistické.

Zanechte komentář

You must be logged in to post a comment.