Zeptejte se astronauta!

Pokud máte ve svém okolí mladého fanouška (nebo fanynku) kosmonautiky, zbystřete. Děti mají spoustu otázek, na které se těžko odpovídá, ale teď se otevírá možnost zeptat se přímo Andrew Feustela. Pokud se Vám podaří vymyslet nějakou originální a třeba i vtipnou otázku, máte velkou šanci, že se Váš dotaz dostane až k americkému astronautovi, který právě pobývá na ISS. Otázky bude na Zemi shromažďovat tým “Do kosmu s Krtkem” a ty nejlepší pošle na mezinárodní vesmírnou stanici, kde na ně Andrew ze svého notebooku odpoví. Otázky by měly být opravdu originální – všichni astronauti už během své kariéry nejméně stokrát odpovídali na otázky týkající se vesmírné toalety nebo toho, jak na stanici vypadá spánek – ostatně takové odpovědi se dají ve velkém množství najít na internetu.

Když ale zástupci mladé generace vymyslí něco opravdu originálního, tak se jejich šance výrazně zvyšuje. Své otázky (česky nebo anglicky) posílejte na adresu [email protected] nebo do zpráv facebookové stránky Do kosmu s Krtkem. Ke zprávě přidejte i jméno, věk a své město. Autoři otázek, které Andrew zodpoví, se mohou těšit i na drobné ocenění.

Zdroje informací:
https://www.krtek2018.cz/

Zdroje obrázků:
https://krtek2018.cz/_files/200000306-bc02bbcff4/450/otazky_2.png

Zeptejte se astronauta!, 5.0 out of 5 based on 12 ratings
Pin It
(Visited 1 008 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (12 votes cast)
(Visited 1 008 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


8 komentářů ke článku “Zeptejte se astronauta!”

 1. Štěpán napsal:

  Challenge accepted!

 2. bill napsal:

  Challenge accepted!

 3. Na základě čeho budou vybírány otázky, které budou A. Feustelovi zaslány? Jak bude zajištěn překlad? Ono něco může být vtipné česky, ale v angličtině při špatném překladu to může vyznít jinak (nudně, trapně apod.).

  • Dušan Majer napsal:

   Výběr provedou organizátoři akce, kteří zajistí i překlad vybraných českých dotazů do angličtiny. Kdo přesně bude překlad zajišťovat ale nevím, je potřeba se obrátit přímo na organizátory.

 4. otaznick napsal:

  Mě by docela zajímalo, jak vypadá hvězdná obloha v zemském stínu u ISS. Asi to budou rušit světla samotné stanice, ale i tak musí pohled do všeobjímající hvězdné hlubiny stát za to.

 5. Jana napsal:

  No… mně trochu vadí skutečnost, že bych tam musela napsat svůj věk (lhát bych mohla, ale co z toho). Protože kdyby pak ta otázka byla nějak výrazně blbá, musela bych se po vzoru krtka snad jedině zahrabat 🙂 .

  Hmm, čistě teoreticky, co se profesionálních deformací týče. Stává se, že policisté píšou detektivky. Píšou astronauti třeba sci-fi? Neprásknul to někdo na sebe?

Zanechte komentář