Kosmická noc vědců v Plzni

Šestého října se po celé republice koná Noc vědců. Chtěli bychom vás však pozvat na zajímavé přednášky s kosmonautickou tématikou do Plzně. A to především na přednášku Michala Václavíka z České kosmické kanceláře, který promluví o problematice kosmických sond z pohledu zkoumání různých objektů. Ať už z blízka, anebo vzdáleně. Třešničkou na dortu by mohly být aktuální informace z kosmického výzkumu.

Tématem Noci vědců je mobilita

Tématem Noci vědců je mobilita
Zdroj: http://www.astro.cz/

Pokud budete chtít dorazit, tak plzeňská Noc vědců probíhá v Techmania science center a 3D Planetáriu. Aktuální rozpis akcí v této instituci naleznete zde. Přednáška Michala Václavíka začne v 18:00 přímo v kopuli plzeňského planetária a je naplánována na 90 minut. Můžete se těšit na mnoho zajímavých a aktuálních postřehů z průzkumu prováděného pomocí kosmických sond.

Od 21:15 pak proběhne ještě přednáška redaktora tohoto portálu, Lukáše Houšky. Ten představí popularizační přednášku na téma, zda by astronauti mohli létat do vesmíru bez nohou a podívá se také na obecné záležitosti ohledně mobility ve vesmíru.

Vstupné na Noc vědců je 30 korun. Přednášky a veškerý doprovodný program je v ceně.

Zdroje informací:
http://techmania.cz/fw_lang/cs/aktualne/noc-vedcu-2017/

Kosmická noc vědců v Plzni, 5.0 out of 5 based on 4 ratings
Pin It
(Visited 679 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
(Visited 679 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


10 komentářů ke článku “Kosmická noc vědců v Plzni”

 1. Amper napsal:

  Super, beru dcerky a valime. Doufam ze v ramci prednasky o sondach bude i neco o roverech 😀

 2. Tomáš napsal:

  Musím se přidat k pochvale, přednáška p. Václavíka byla výborná a i přednáška p. Houšky byla dobře udělaná – zaměřená sice spíše na nováčky v oboru, takže jsem se nedozvěděl nic nového, ale nelituji. Škoda, že se popularizační přednášky nerealizují v Plzni častěji (nebo o nich nevím?). Je pravda, že publikum nebylo velké, ale kdyby se zapracovalo na propagaci, věřím, že by si obecenstvo našly.

  • Lukáš Houška napsal:

   Děkuji za pochvalu. Úkolem většiny mých přednášek je zaujmout děti a nenudit dospělé. Je to balancování na tenké hranici a jsem rád, že jste vydržel. Znalosti ohledně kosmonautiky jsou u většiny populace takřka nulové a tak to musím brát hezky popořadě, ale rozhodně nešetřím na informacích, byť ostřílený vesmírný veterán, kterým zřejmě jste, tam mnoho nového neuslyší. 🙂

   Co se týká dalších přednášek, tak přednášky v Plzni pořádá hvězdárna, většinou v prostorách radnice na náměstí. Michal Václavík ji tam brzy bude mít. Sám jistě přidá podrobnosti. A pak se snažím pořádat nějaké i já a o těch se dozvíte na stránkách mého spolku http://www.pcfu.cz.

Zanechte komentář