Demonstrator 3 se zatím do vesmíru nepodívá

Společnost ARCA oznámila, že testovací raketa Demonstrator 3 při svém prvním startu zažehne motory pouze na omezenou dobu a proto vystoupá asi jen do výšky 25 km.
8. října 2017 0:35

Demonstrator 3 se zatím do vesmíru nepodívá, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Pin It
(Visited 265 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
(Visited 265 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.


6 komentářů ke článku “Demonstrator 3 se zatím do vesmíru nepodívá”

 1. Adam Trhoň napsal:

  Pro ty, co nevládnou angličtinou: důvodem je omezení úřadu pro letectví. Raketa je moc silná, takže můžou buď zařídit povolení, nebo zažádat o výjimku. Ve druhém případě mají zážeh omezený na nějakých 30 vteřin. Vzhledem k tomu, že se jedná jen o demonstraci technologie, tak to povolení nemá cenu.

  • ventyl napsal:

   To je sice pravda, ale neznizi to kredibilitu nosica, aj ak by skusobny let vysiel OK? Predsalen pokial sa pamatam, tak po D3 uz chceli riesit rovno komercny nosic HAAS, nie?

   • Karel Zvoník napsal:

    Ano po tomto startu by se měla ARCA věnovat raketě Hass. Tento test by měl stačit k odzkoušení. Parametry se prý totiž nebudou nějak zásadně lišit a naopak to celý test urychlí. Není totiž potřeba ono zdlouhavé povolení leteckého úřadu.

 2. Karel Zvoník napsal:

  Ano to je pravda. Děkuji za upřesnění. Do formátu krátke zpravy jsem to už bohužel nedostal.

 3. GaGaGa napsal:

  Bude paráda pokud se od Arcy do vesmíru vůbec něco podívá. Naděje vkládám do PLD, RocketLab, BO. Ty mají peníze, drive a zdánlivě i vědí co dělají. U Arcy mám dojem garážové bubliny, jež přerostla očekávání samotných aktérů, kterým nezbývá než v té šílené jízdě pokračovat s děsem v očích…

  • Karel Zvoník napsal:

   😀 Nechme se překvapit. Každopádně ten přístup společnosti je fajn. Moc se mi líbí, že prakticky o všem informují. Člověk má tak prakticky přehled. Osobně bych si přál, aby se Arca dostala do vesmíru, protože konkurence je velmi dobrá věc. 😉

Zanechte komentář