Všechny novinky o SpaceX na jednom místě

SpaceX je fenomén. Firma, která dokázala zaujmout i lidi, kteří se o kosmonautiku nezajímají, prostě táhne. Lidé mají zájem se dozvědět všechny novinky, které se této společnosti týkají a tak se nemůžeme divit, že se objevil nápad tuto poptávku nasytit. Před několika dny se na internetu objevil nový web s krátkým a dobře zapamatovatelným názvem – elonx.cz. Na stránkách jsou k dispozici jednak články o startovních rampách, nebo přistávacích plošinách, které SpaceX používá, ale je zde i prostor pro krátké aktuální zprávy zaměřené na horké novinky, kterých kolem této firmy není nikdy málo.

Asi nejzajímavější sekcí je stránka, která na jednom místě sdružuje informace o nejbližším plánovaném startu. Čtenáři se zde rychle dozví nejdůležitější informace o tom kdy se startuje, jaký je náklad a v jakém stavu je příprava ke startu. Bonusem pak jsou fotografie, které s misí souvisí. Stránky jsou zatím nové, ale už nyní mají zájemcům co nabídnout. Web se přitom bude do budoucna rozvíjet – „Nejdříve se bude soustředit primárně na SpaceX, ale časem bych rád rozšířil jeho působnost o novinky o Elonu Muskovi jako člověku a také o jeho dalších aktivitách – hlavně společnostech Tesla a OpenAI,“ vysvětluje Petr Melechin, správce a zakladatel portálu elonx.cz.

Portál elonx.cz má i vlastní profil na Instagramu i  Facebooku, ale navíc je silně propojen s českou FB skupinou SpaceX CZ/SK,která sdružuje všechny zájemce o novinky, které se objevují kolem SpaceX. Novému portálu tedy držíme palce a přejeme mu, aby mohl informovat pokud možno jen o úspěších.

Zdroje informací:
http://www.elonx.cz/

Zdroje obrázků:
http://www.elonx.cz/

Všechny novinky o SpaceX na jednom místě, 2.5 out of 5 based on 35 ratings
Pin It
(Visited 3 404 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.5/5 (35 votes cast)
(Visited 3 404 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


11 komentářů ke článku “Všechny novinky o SpaceX na jednom místě”

 1. Petr Melechin napsal:

  Moc děkuji za hezký článek a doufám, že se web bude líbit a dobře poslouží české komunitě nadšenců kolem SpaceX a kosmonautiky obecně.

  • Dušan Majer napsal:

   Rádo se stalo. Držíme palce. Téma je to určitě zajímavé.

  • Peter P napsal:

   Krasny web, skoda ze tento web (elonx) sa zameruje iba na SpaceX. Tesla je tiez velmi zaujimavy podnik, ktory ma tiez velku buducnost tematika je skutocne rovnako vdacna.

   • Dušan Majer napsal:

    Autor ale sám píše, že se do budoucna zaměří i na další Elonovy projekty. Třeba tak přijde čas i na Teslu. 😉

   • Petr Melechin napsal:

    Díky za pochvalu! Jak píše Dušan, časem bych rád informoval i o dalších Elonových podnicích, ale zrovna Tesla asi bude spíše menšinová, neboť o ní už dobře informují jiné české weby – např. Teslafan.cz. Já bych se tedy časem kromě SpaceX asi spíše soustředil na Elona Muska obecně a pak také na Hyperloop a OpenAI.

  • Štěpán napsal:

   Budu moc rád Váš nový portál navštěvovat, ale asi ne tak často jako kosnonautix 😀 teď jsem dočetl knihu o Elonovi, takže jsem nadšený 🙂 ať se Vám daří a ať je stále o čem psát.

 2. Martin Gembec napsal:

  Pěkný počin. Zaujalo mě, že na pozadí webu je nějaká krajina a hvězdy. Myslím, že když na užším monitoru prakticky není vidět a na širším ho vidím, ale moc nesouvisí s Elonem, že by se mohlo vyměnit, nebo zrušit, což by případně zrychlilo načítání webu.

 3. Jouzef napsal:

  Ja bych chtel film o tomto muzi. Treba jednou, jednou jednou….

 4. zdeněk napsal:

  Super nápad.

 5. Charlie napsal:

  On si ho natočí sám…

Zanechte komentář