Sledujte živě práce na JWST

„Žijeme v neuvěřitelné době,“ to napadne asi každého, kdo si přečte náš dnešní článek. Internet provedl revoluci informování o kosmonautice. Každý zájemce se může stát přímým účastníkem všech událostí, které byly dříve zahaleny oponou tajností. Tak schválně – čekal by někdo z Vás, že bude možné s pomocí online kamer téměř v přímém přenosu sledovat instalaci segmentů pro primární zrcadlo dalekohledu Jamese Webba? Je to možné! Speciální webová stránka umožňuje nastavit si rozlišení dvou různých webkamer podle toho, co Vám zrovna vyhovuje.

Webkamery najdete na adrese http://www.jwst.nasa.gov/webcam.html a jejich snímky se aktualizují automaticky každou minutu. V tuhle chvíli jsem rád, že mám doma dva monitory. Na jeden z nich se totiž stěhuje právě tahle stránka. Doufám, že i Vy na ní strávíte nemálo hezkých chvil.

Zdroje informací:
http://www.jwst.nasa.gov/

Zdroje obrázků:
http://www.jwst.nasa.gov/webcam.html

Sledujte živě práce na JWST, 2.5 out of 5 based on 9 ratings
Pin It
(Visited 2 074 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.5/5 (9 votes cast)
(Visited 2 074 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


9 komentářů ke článku “Sledujte živě práce na JWST”

 1. Petr Čech napsal:

  Je to super, ale časový posun už tak super není 😀

 2. Radim napsal:

  Mi ten posun přijde logický. Mohou nastat situace, které do živého přenosu opravdu nepatří. Když uvedu extrém, tak třeba pracovní úraz. Ale mohou to být i menší věci 🙂
  Takový přenos je fajn, ale chtělo by se vám chodit do práce, kde na vás celou šichtu kouká celý svět a musíte si pořád, každý den, hlídat jestli nejste v záběru a neuděláte něco nepatřičného (třeba se poškrábete na zadku)…?

  • Spytihněv napsal:

   Myslím, že jste to odhadl správně. Samozřejmě si chtějí zachovat kontrolu nad tím, co pustí do světa. To je pochopitelné.

Zanechte komentář