AKTUALIZOVÁNO: Start Falconu 9 s Dragonem odložilo počasí

Logo mise CRS-6

Na mysu Canaveral je touto dobou velmi pilno. Na startovním komplexu SLC-40 se tyčí raketa Falcon 9 s lodí Dragon na špici. Falcon už má za sebou statický zážeh a je připravený odstartovat ve 22:33 zásobovací misi SpX-6. Více informací o vynášeném nákladu najdete v našem dřívějším článku. Samotný start je velmi zajímavý, ale většina fanoušků se těší hlavně na přistání prvního stupně. Ten by se měl 8 a půl minuty po startu dotknout lodi ASDS pojmenované Just Read the Instructions. Meteorologové udávají, že počasí bude startu na 60% přát jak dneska, tak zítra (což je alternativní termín). Šance, že se povede přistání je podle Elona Muska okolo 50%. Vy se můžete podívat na online přenos ze startu, který začne vysílat ve 21:30 našeho času.

AKTUALIZACE:
Ke startu nakonec nedošlo. Necelé tři minuty před zážehem se odpočet zastavil, jelikož do ochranné oblasti 10 mil kolem rampy vstoupily bouřkové mraky. Další možnost pro start je zítra ve 22:10 našeho času. V tomto termínu ale není zaručeno, že budou v přistávací oblasti dobré podmínky. 

Zdroje obrázků:
http://i.imgur.com/0VzcUgx.png

AKTUALIZOVÁNO: Start Falconu 9 s Dragonem odložilo počasí, 2.5 out of 5 based on 16 ratings
Pin It
(Visited 2 589 times, 1 visits today)
Kontaktujte autora článku - hlášení chyb a nepřesností, rady, či připomínky

Hlášení chyb a nepřesnostíClose

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 2.5/5 (16 votes cast)
(Visited 2 589 times, 1 visits today)
Níže můžete zanechat svůj komentář.

Více se o tomto tématu dočtete zde »
(odkaz vede na příslušné vlákno diskuzního fóra www.kosmonautix.cz)


4 komentáře ke článku “AKTUALIZOVÁNO: Start Falconu 9 s Dragonem odložilo počasí”

 1. roman hronza napsal:

  Snad to dnes vyjde. Víte zda-li se bude z oblasti plánovaného přistání konat přímý přenos?

  • Dušan Majer napsal:

   Snad to klapne. Z přistávací oblasti přímý přenos nebude – ve vysílání se bude sledovat cesta Dragona. Ale myslím, že alespoň krátké hlasové informace bychom dostat mohli.

 2. roman napsal:

  Elon sám povedal, že šance na pristátie vidí znova len do 50 percent. Ja osobne tomu neverím, ale lepšie je pozitívne prekvapenie ako negatívne 🙂 https://twitter.com/elonmusk/status/587704139225759744

Zanechte komentář