sociální sítě

Přímé přenosy

krátké zprávy

ISPTech

ISPTech, německá společnost zabývající se vesmírnými technologiemi, která vyvíjí pohonné systémy pro agilní manévrování na oběžné dráze, oznámila, že získala počáteční financování ve výši 5,5 milionu eur na nasazení svých pokročilých, netoxických pohonných řešení pro operační vesmírné mise.

TransAstra

Společnost TransAstra provádí studii financovanou investory a zákazníky, jejímž cílem je prozkoumat technickou proveditelnost přesunu asteroidu o hmotnosti 100 metrických tun na stabilní oběžnou dráhu blízko Země.

Telesat

Společnost Telesat plánuje vyčlenit 25 % své širokopásmové konstelace Lightspeed pro vojenské pásmo Ka. Důvodem je zpoždění programu, které posouvá poskytování globálních služeb na začátek roku 2028, čímž vytváří více prostoru pro sladění designu s měnícími se geopolitickými prioritami.

U.S. Space Force

Americké vesmírné síly postupují s rozsáhlou reorganizací způsobu nákupu družic a souvisejících systémů, což je součást širšího úsilí Pentagonu o urychlení zadávání veřejných zakázek a lepší využití komerčních technologií.

Raytheon

Americké letectvo zvýšilo o 2 miliardy dolarů hodnotu kontraktu se společností Raytheon na výrobu a údržbu terminálů, které propojují letadla, velitelská stanoviště a další platformy s armádní družicovou komunikační sítí.

Naše podcasty

Doporučujeme

Objednejte si knihy našich autorů a nahlédněte tak do historie kosmonautiky.

Poděkování

Náš web běží spolehlivě díky perfektnímu servisu hostingu Blueboard.cz, děkujeme!

Americký astronaut vydává knihu v češtině

V úterý 18. října dojde v Praze k málo vídané události. Americký astronaut Leroy Chiao zde bude křtít svou knihu One orbit. Už to by bylo samo o sobě unikátní, vždyť astronauti naši zemi nenavštěvují zrovna často, ale v tomto případě je událost ještě zajímavější tím, že čeština bude vůbec prvním jazykem, ve kterém bude tato kniha vydána. Až nyní se dokončuje příprava dalších jazykových mutací – prozatím čínské a anglické. A pozor! Celé výjimečné akce se můžete zúčastnit i Vy. Jak na to, to už se dozvíte z našeho dnešního článku.

Křest knihy One orbit proběhne 18. října v Praze
Křest knihy One orbit proběhne 18. října v Praze
Zdroj: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net

Křest probíhá ve spolupráci s Českou kosmickou kanceláří a proto je logické, že akreditace bude zajišťovat právě tato organizace. Kdo by měl zájem se zúčastnit slavnostního křtu, musí kontaktovat Milana Halouska z České kosmické kanceláře – ať už na mailu [email protected], nebo na telefonním čísle 602 153 564. Další možností je napsat na adresu [email protected]. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, musíte o svou registraci požádat do neděle 16. října. Křest samotný proběhne 18. října v 10:00 v prostorách New York University of Prague (NYU) v Praze – Malé náměstí č. 11, Praha 1 (těsně vedle Staroměstského náměstí).

Organizátoři slibují, že knihu One orbit bude možné na křtu zakoupit a nechat si ji od autora podepsat. A co je vlastně obsahem této publikace? Dr. Leroy Chiao pro ni vybral ze svých oblíbených fotografií ty, které vyjadřují nejlépe jeho dojmy z vesmíru a doplnil je o myšlenky a pocity, které prožíval ve chvílích, kdy tyto snímky pořizoval. Fotografie vznikly mezi roky 1994 a 2005,

Leroy Chiao byl 311. člověkem, který se podíval do vesmíru, ve stavu beztíže strávil 229 dní 7 hod 38 min a 5 vteřin. Vykonal šest výstupů do volného prostoru o celkové délce 36 hodin a 53 minut. V oddíle kosmonautů prožil 15 let a do vesmíru letěl čtyřikrát. Jako dopravní prostředky mu posloužily raketoplány Columbia, Endeavour a Discovery a při své poslední cestě usedl do Sojuzu TMA-5.

Kniha One Orbit byla slavnostně představena na českém stánku na Pekingském knižním veletrhu.
Kniha One Orbit byla slavnostně představena na českém stánku na Pekingském knižním veletrhu.
Zdroj: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net

Zdroje informací:
http://forum.kosmonautix.cz/

Zdroje obrázků:
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net…oh=6949de5dcc1f126cbb9f21a7e6441611&oe=589E6D36
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…f11b2356b22836e63c7ebd42df034673&oe=586C4DEE
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/…3c94d1815742da2a87bcd80f122efb4b&oe=5882A0D8

Hodnocení:

0 / 5. Počet hlasů: 0

Sdílejte tento článek:

Další podobné články:

Komentáře:

Odběr komentářů
Upozornit
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hodnocený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Marek
Marek
9 let před

Máte v úvodu chybku: výjkimečné.
Nevíte kolik bude kniha stát? Děkuji

Jana Tomanová
Jana Tomanová
9 let před
Odpověď  Marek

Podle sdělení vydavatele 899,-Kč

Racek
Racek
9 let před
Odpověď  Jana Tomanová

Hmm, teda!

Dušan Majer
Dušan Majer
9 let před
Odpověď  Marek

Za upozornění na překlep děkujeme, opraveno.

Jana Tomanová
Jana Tomanová
9 let před

a platit je možné jenom hotově

Spytihněv
Spytihněv
9 let před

Mimochodem – dneska v byl v Interview ČT24 jako host Andrew Feustel.

Děkujeme za registraci! 

Prosím, klikněte na potvrzovací odkaz v mailu, který vám dorazil do vaší schránky pro aktivaci účtu.

Děkujeme za registraci! 

Pro vytvoření hesla prosím klikněte na odkaz, který Vám právě dorazil do Vaší E-mailové schránky.